www.GrAnIt-BoSsI.pAgE.Tl
  horoskopi vjetor
 
 
   
  Horoskopi Vjetor
 
DASHI 21/03-19/04
Tiparet:HOROSKOPI NE SHQIP.DK
Keni shpirt lideri, jeni inatçor dhe veproni duke ndjekur instinktin.
Jeni plot pasione. Vdisni per mendime dhe iniciativa te reja.
Keni ndjenja, ndergjegje dhe vendosmeri shume te forte po ne marredheniet personale duhet te beni mire llogarite..
E keni zakon te mos e zgjasni fjalen, te prekni temen kryesore kjo ju ben te flisni hapur.
Prekeni  shume shpejt, dhe kur pergjigjeni mund te ofendoni bashkebiseduesin..
Nuk duroni te keni askend si padron ne krye, preferoni me mire nje organizim personal, ose te pakten te jeni kryesuesi ne nje fushe te re.I beni te tjeret te pranojne ato qe thoni, veproni si ndjeni dhe jeni te padurueshem. Lini pershtypjen sikur shpejtoni perhere.
Megjithese nxeheni shpejt nuk e mbani gjate inatin.
Deshironi drejtesi, liri dhe vendime personale.
Meshkujt e shenjes se Dashit ne pergjithesi jane te çilter, flasin hapur, liridashes, tipa qe i dalin vet per zot punes. Jane te hapur, te gezuar, kurajoz dhe tipa te hedhur.
Megjithese keni shume besim te zgjuarsia juaj po humbisni shpesh per arsye se veproni me nxitim. Do te dilni me te fituar nese per çdo gje te prisni pak, te mendoni serish para se te merrni nje vendim.
Jeni te drejte. Ndonjehere miqte tuaj shqetesohen pasi thoni te verteten..
Shpesh here mund te bini preje e zemerimit tuaj. Indinjimi qe ndjeni eshte shume shkaterrues.
Keni shoqeri dhe diskutim te pelqyeshem dhe jeni shume te ndjeshem. Nuk dini te mbani parane pasi jeni doreleshuar. I keni zili te afermit por nuk e shprehni hapur kete ndjenje.
Femrat e shenjes se Dashit ashtu si meshkujt jane krenare. Jane bashkeshorte ideale dhe i duan shume femijet. Ato qe nuk kane pasur mundesi ti kene deshirojne tua japin femijeve te vet. Pasi behen me femije fillojne ta organizojne çdo gje sipas interesave te femijeve.
 
Te lindurit ne shenjen e dashit jane te nxituar dhe e thone çdo gje si ta kene ne mendje, kjo mund qe ti beje edhe agresive dhe kokeforte duke dashur te nxjerre ne pah mendimin e vet "Ky jam une"
Kerkojne te tregojen se kush jane me sjelljet dhe veprat e tyre. Ndersa per deshirat dhe nevojat e tyre preferojne te mos flasin po ti futen punes vete.
E kane te veshtire te kontrollojne energjine e tyre dhe per te eshte e rendesishme te perqendrohen ne nje teme te caktuar deri sa te dale diçka tjeter me e rendesishme ose terheqese.
Edhe zilia dhe egoizmi shfqen ne kete shenje, per ta eshte e rendesishme te jene te paret.
Per ta fama dhe respekti jane me te rendesishme se pasuria e rahatia keshtu qe preferojne poste te rendesishme dhe karrieren, por shpesh hasin veshtiresi. Kane natyre lideri por karakteri emocionant, veprimet agresive, nxitimet e panevojshme deshire per te qene autoritar dhe besimi i tepruar ne vetvete nuk i le qe ti pershtaten dhe te kene marredhenie shume te mira. Nese nuk jane shume me pervoje dhe te ndergjegjshem mund te bejne veprime te marra. Humbjet nuk i pranojne dhe e rifillojne nje pune me me vendosmeri e me forca. Jane mjeshtra ne gjetjen e rrugezgjedhjeve te reja. Jane energjik dhe i japin gezim jetes. nese mundin ndjenjat e egoizmit, sillen me ngrohte me, mendojne e nuk nxitohen mund te jene shume me te suksesshem.


Planetet janë vendosur në një pozicion të mirë për t'u favorizuar sidomos në fushën e dashurisë. Do të nxirrni në pah se sa vleni dhe për këtë do të tregoni shpirtin e garës
 
 
DEMI 20/04-20/05 
Tiparet:
Ju pelqen ti bejne punet kur tju doje qejfi. Jane shume te duruar. Kur puent shkojne si dueht jane te sjelshem dhe perulen por nese provokohen nevrikosen dhe eshte veshtire ti qetesosh. Veprojne me plan, jane organizues dhe i mendojne levizjet por nuk u jepet shume per gjera origjinale. Deshirojne te ecin ne rruget te sigurta te cilat i kane provuar edhe te tjere me pare.Ne kohet te keqia ndryshojne tiparin e te qenit te gatshem e te durueshen, behen inatçore dhe te merzitshem. Influenca e Diellit ne shenjen e Demit i bene te lindurit e kesaj shenje ti besojne vetvetes dhe te jene kembengules. E pelqejne rehatin dhe konfortin. Venusi ne shenje i ben qe te jene perkrahes te paqes dhe ju jep bukuri natyrale. ju pelqejene argetimi, muzika, arti dhe librat e bukur.Jeni te durueshem ndaj sprovave dhe tregoni interes ndaj vlerave materiale. Jeni ne dijeni te fuqive te trupit tuaj, shume te kujdesshem me ato qe posedoni dhe jeni te gjallerueshem.
Per jue eshte shume e rendesishme te doni dhe te duheni, paraja per ju nuk eshte nje synim por nje nevoje per te jetuar te lumtur. Jeni te dashur por dhe shume inatçore. ne te njejten kohe jeni edhe xheloze, diçka ose dike qe e doni e shihni si pronen tuaj dhe nuk mund te duroni qe te terheqe vemendjen e te tjereve.
Deshironi te kaloni jete aktive dhe jeni te lidhur ngushte pas shtepise. Vetem ne shtepi mund te arrini qetesi shpirterore. Por megjithate i kini shume qejf shetitjet dhe argetimin. Per arsye se jeni te lidhur pas pasurise vetem kur keni pasuri arrini te keni besim ne vetvete. Nuk semureni shume shpesh, keni rezistence dhe shpeshhere nje ushqim i shijshme mjafton per tju bere te lumtur. Shenaj e Demit simbolizon vendosmeri dhe trejtim te jetes me vetedije. Demi meqe eshte shenej e elementit Toke, njerezit e kesaj shenje jane mjeshtra ne konceptimin dhe vleresimin e vlerave materiale. Per ta eshte e renesishem te shtien ne dore diçka. Vlerat qe kane ne te qenit praktik nuk diskutohen. Jetojne anen praktike te jetes dhe anen shpirterore kerkojen ate qe eshte e drejte. Ju pelqejen lehtesirat, rehatia dhe fitimet ne jete. Argetimi dhe rehatia jane te rendesishem per ta keshtu qe per te arritur keto bejen te pamunduren edhe nese kjo kerkon shume pune dhe energji. Nje fjale e pershtatshme per ta do te ishte "Une kam". JAne te famshem per inatin e tyre. Nese kane arritur diçka qe e kane deshiruar shume bejne te pamunduren per ta mbrojtur ate, askush nuk mund ta terheqe vemendjen e ture ne diçka tjeter. Per kete arsye dyshojne tek te tjeret.  Jane edhe imitues dhe pak te varur nga te tjeret, nuk ngurrojne te imitojne diçka qe u ka pelqyer. Ua dine vleren dhe dine ti mbrojne gjerat e vyera. Per ta eshte i rendesishem besim edhe ne anen materiale edhe ne ate shpirterore.  Perpiqen ti ruajne marredheniet me sa te munden per sa kohe perfitojne diçka nga to. Ngaqe jane te besueshem me miqte u pelqen te merren me problemet e tyre. Ndjenajt dhe problemet e te tjera sikur i ndjejne dhe jetojen edhe ata vete. Per arsye se jane teper inatçore mund te hyjne edhe ne kriza inati. Kjo rrjedh nga nevoja per besim tek te tjeret. Kur e ndiejne veten te pasigurte behen pak te papermbajtshem dhe te pabesueshem. Nese martohen me nje me ta larte se vetja mund ta ndiejne vete te trishtuar dhe bejne kapricio. Eshte shume e veshtire te shpjegosh jeten shpirterore te tyre. Per ta nu keshte shume e rendesishem te njohin vetveten. Nje nder vetite e tyre interasnte eshte se jane te afte te bejne plane afatgjata qe mudn te zgjatin vite te tera. Kane sjellje autentike (origjinale)  dhe eshte e veshtire ti ndryshosh. Nder shenajt e horoskopit nder me te lumturit jane ata te shenjes se Demit, yjet gjithashtu i favorizojne dhe u sjellin fat.
Ka ardhur momenti që ta ngadalësoni ritmin tuaj në punë, kështu që duhet të fitoni pak kohë për të qartësuar idetë. Jeni duke kaluar një fazë ndryshimesh që gjithmonë është e vështirë për tu kaluar.
 
 
BINJAKET 20/05-21/06
Tiparet:
Shquheni si komunikues nder shenjat e tjere te horoskopit.  Bini ne sy lehte per merite te mendjes se shpejte, zgjuarsise se mprehte dhe aftesise per te biseduar. Njerezit e kesaj shenja punojne ne fusha qe perfhisjne gazetarine, shprehje opinionesh fusha te cilat kerkojne te shkruash e te nderrosh mendime ose ku ka diskutim. Jeni tipa qe emocionoheni shpejt, me mendje te gjalleruar dhe qe nuk mposhteni lehte. Perpiqeni te beni çdo gje shtu si dini vete. Nese persoant me te cilit keni te beni nuk durojne e pranojne pa kushte natyre tuaj te ndryshueshem e pak a shume me dy akraktere, do ta kene te veshtire te merren vesh me ju. Jeni eksperte ne gjetjen e rrugeve te lira e pa shpenzime per transportim mallrash. Keni aftesine te perdorni mire dhe doren e djadhte dhe te majten, jeni te shakthet dhe pershtateni lehte, por mund te tendoseni me teper se çduhet, jeni teper kurioze dhe arrin deri aty se te harxhoni kote energjite tuaja.
Nder te metat me te medah te Binjakeve eshte karakteri i ndryshueshem dhe te qenit te pabesueshem. Favoret dhe miresite ju ndikojne shume. Keni aftesi te medha te menduari e reflektuari dhe ndiheni krenar me zgjuarsine tuaj dhe zgjuarsia ne pergjithesi. Kur Dielli ndodhet ne shenjen tuaj duket sikur fluturoni e nuk jeni me kembe ne toke por ashtu si Virgjeresha edhe ju ju pelqejne faktet, detajet e rendesishme, per ekte arsye mund te beheni nje dedektiv i mire. Ne kete luan rol edhe aftesia ne konceptimin e  fjaleve e degjuara e te lexuara. Jeni nga ata qe ua thone te tjereve ato qe mesojne vete. Per ju eshte e veshtire te ruani sekretet. Gjithashtu e keni qejf shume edhe shkencen dhe jeni tipa qe deshironi te mesoni e lexoni. Mund te beni dy pune ne te njejten kohe pa veshtiresi. Keni fantazi te zhvilluar e cial mund tju ndihmoje por edhe mund tju prishe pune. megjithate mund te arrini ne perfundime te veshtira ne te cilat jo shumekush mund te arrije me lehtesi te madhe. Ne pergjithesi jeni njerez zemermire, me qellime te mira e te kuptueshem (tolerant). Jeni idealist e keni ndjenja e intuite te forte e cila ju udheheq. Ju pelqen te jeni te zene e te merreni vazhdimisht me diçka. Nuk e humbizini asnjehere ambiciet. Shumica e problemeve me te cilat perballin burojen nga karakteri juaj i deshires per ndryshime dhe shumellojshmeri. Ylli juaj, Merkuri zimbolizon zgjuarsine dhe levizjen. Ne saje te te zgjuarise suaj jetoni ne rehati perhere. Jeni te lumtur, dialogues, me aftesi per humor me nje fjale tipa qe nuk i merzisni te tjeret. Kur filloni te flisni shumekush nuk do tju nderpriste fjalen e do te deshironte tju degjonte me teper. Per kete arsye mund te beheni edhe nje artist ose biznesmen i suksesshem.  Per sa kohe qe vini ne pune zgjuarsine tuaj te veçane mund te arrini me sukses te bein vepra te medha.
Jeni shume te levizshem, madje eshte e veshtire tju shihin vazhdimisht ulur ne nje vend. Merziteni nga punet monotone. Shpeshehere ankoheni se jeni merzitur.
Te lindurit e kesaj shenje mund te martohen 2-3 here. İ duan shume femijet. Kur flasin me ta harrojne moshen dhe i peershtaten moshes se femijeve. Si mashkulli dhe femra e shenjes se Binjakeve pelqejne shume udhetimet. Jeni tipa shume aktive,te shkathet ne pergjigje, te gezueshem, te zgjuar, komunikues e me humor te holle, tipa qe nuk kuptohen lehte.

Në fushën profesionale mund të ndodheni në vështirësi për shkak të një keqkuptimi, por mund tia dilni mbanë falë mësimeve të nxjerra nga e kaluara. Mundohuni të bëni një punë individuale.
 
 
GAFORRJA 22/06-22/07
Tiparet:
Hena, me e shpejta e trupave qiellore udheheq te lindurit e shenjes se Gaforres. Kur Dielli ndodhet ne shenjen e Gaforees, te lindurit e kesaj  shenje behen te ndjeshem, te ndryshueshem dhe e te turpshem. Edhe nese mundoheni ti fshini ndjenjat tuaja jeni plot ndjenja, plot miresi, te menduar dhe veprimet tolerante ju ndikojne. Trembeni nga kritikat dhe venia ne loje. Gjendja shpierterore ndryshon shpesh. MEgjithese dukeni sikur keni besim ne vetvetete keni nevoje per mirebesim e siguri. Ashtu si simbolizuesi i shenjes suaj gaforrja edhe ju keni nje shtrese te ngurte qe mbron e fsheh veten tuaj, ndjenjat tuaja dhe butesine tuaj. Ju terheqin vemendjen temat mbinatyrale, misterioze, ju pelqen astrologjia dhe ndodhite misterioze ne natyre. Ju pelqejne edhe ato qe kane lidhje me detin. Ndikoheni lehte jo vetem nga njerezit por nga çdo gje rreth e  qark jush. Ju pelqen nje strehe e rehatshme ku mund te prisni here pas here derisa te rifitoni mesimin ne vetvete. Mbani prane vetes diçka per te pire ose per te ngrene ne shtepi  ose ne udhetim. Jini te dhene pas ushqimeve. Mbase jeni njohur me profesione te ndryshme pasi jeni tpia te ndryshueshem. Jeni te kujdesshem e  punetore.Punoni shume dhe mundesisht e ruani nje pjese te parase. Memorjen e keni te fuqishem dhe nuk harroni lehte nje fjale te mire apo te keqe qe ju eshte thene. E doni vendin, shtepine dhe familjen tuaj. Keni respekt per fisin e paraardhesit tuaj. Shume nga patriotet ose filluesit e pasurive te medha jane te kesaj shenje. Te lindurit e kesaj shenje jane gjithashtu te dhembsur  dhe me qellime te mira. Jane te lidhur ngushte me familjen dhe miqte  e tyre. Por nese dyshojne sadopak e lene menjane qetesine dhe behen te padhembsur dhe te ftohte. Mund te jeni te sukseshem ne profesioent qe kane te bejne me problemet e shoqerise.
Megjithese se jane enderrimtare dhe te ndjesh i administroni shume mire parate por nuk jene doreshtrenguar. Dilni perhere kundra padrejtesive. Megjithate jeni mjaft te mbyllur dhe kjo mund te kuptohet nga miqte si mendjemadhesi e ftohtesi. Kujtoni mire çdo gje qe ju intereson por nuk i kushtoni asnje rendesi diçkaje qe nuk ka lidhje me ju. Kur beni pazare jeni te pavendosur. Nese diçka ju pelqen e merrni ate por kur shkoni ne shtepi nuk jeni shume te kenaqur. Ne nje gjendje te tille mund ta beni dhurate ate çfare keni blere.
Femrat e shenjes se Gaforres mban e shume zemerimin, nuk e harron kurre qe te keqe qe i eshte bere. Po ne te njetjen menyre nuk i harron as favoret qe i jane bere. Jane guzhiniere te mira, i duan femijte dhe merren me problemet e tyre.Nenat e shenjes se Gaforres jane shume te lidhura pas femijeve. Edhe mashkulli gjithashtu eshte shume inatçor. Kane te zhvilluar ndjenjat e te mbrıjurit dhe u pelqejne te jene "shef" ne familjen e tyre. Shprehja e pershtatshme per te lindurit e eksaj shenje do te ishte "Une ndiej". Jane te besueshem ne lidhjet e tyre, dhe jane te mrekullueshem vetem pasi kane nen siguri jeten, famijen e te dashurit e tyre. Zakonisht ruajne para per gjendje te veshtira. Por nese duhet qe te rrezikojne per te qene te sigurte e bejne kete. Jane te ndergjegjshem dhe e perdorin me kujdes parane e te tjereve, mundohen ti shlyejne borxhet sa me shpejt dhe presin te njejten gje nga te tjeret. Kane nje bote te brendshem shume ta pasur, here pas here duken te sigurte e te fuqishem e here pas here te pafuqishem si nje femije. Ndonjehere ajne melankolik, te mbyllur dhe pasive. Kur e ndiejne veten te kufizuar e te pasuksesshem behen kapricioze dhe behet shume e veshtire te punosh me ta. Shperndajne dashuri e ngrohtesi kudo qe shkojne, e kane te zhvilluar dashurine, kane dashuri pafund,  te dashurit e tyre i ruajne plotesisht per vete, ne raste zenkash mund te veprojne pa menduar fare por mundohen te mos lendojne te dashurit e tyre. Jane te paster e te kujdesshem per shtepite e tyre. Pamja e jashtme eshte shume e rendesishem per ta, u pelqen te vishen mire.Jane te dhembsur e plot dashuri por jane te mbyllur ne vetvete e nuk u pelqen te duken.

Falë prezencës së Hënës në shenjën tuaj humori juaj do të përmirësohet dhe do të jeni më luftarak. Në çështjet e zemrës do të ndiheni në qëndër të vëmendjes
 
 
LUANI 23/07-22/08 
Tiparert:
Kjo shenje udhehiqet nga Dielli, simboli juaj eshte krenaria ashtu si Luani. Jeni te sinqerte, e thoni hapur çdo gje dhe jeni doredhene. Urreni te merreni me vogelsira dhe deshirone te beni pune te medha. Te lindurit e kesaj shenje arrijne ti kontrollojne ndjenjat dhe dashurite e tyre. Jeni te sinqerte ne deshiren tuaj per ti sjelle lumturi ne jete atyre  qe doni, ia dini vleren dashurise qe tregohet ndaj jush dhe kerkoni te pergjigjeni me te njejten monedhe. Jeni lindur per tu bere lider, prijes, e ndjeni qe juve ju perket te jeni ne krye te ndonje institucioni, te jeni ne nje vend me pozite. Nuk i nenvlehtesoni deshirat tuaja per tu bere drejtues. Por ndjenja juaj e krenarise mund tu duket shume kercenuese dhe stresuese nga te tjeret. Mund te keni plot miq te cilet ju kane zili per sjelljen tuaj te vendosur, te pavarur dhe ambicioze. Nevrikoseni shume shpejt. Por ashtu si Dashi dhe Shigjetari pajtoheni shpejt. Ju pelqeni te vini ne pah bukurine trupore qe nuk ju mungon. Keni aftesi per shpikje, keni intuite dhe ju pelqen te merreni me sport dhe jeni energjik. Te qenit te sinqerte, doredhene dhe natyra juaj e hapur do tju ndihmoje te ngjisni shkallet e suksesit. Nuk njihni pengesa, dhe ju kane zili per energjine tuaj. Urreni pabesine dhe jeni pak mendjemadh. Nese ju fyejne ndryshoni menjehere, nese ju kane prekur ne seder nuk ngurroni ti thyeni zemren edhe me te afermeve tuaj. Shpeshhere mund te shpenzoni me teper se çduhet por e dini mire se po te perdorni pak trurin do te fitoni serish para pa shume veshtiresi.Kerkoni gjate dike me te cilin mund te lidheni dhe nese me te vertete dashuroheni nuk doni tia dini per kend tjeter. Deshironi qe njeriu qe doni te jete jo dosido por i veçante.
Mashkulli i kesaj shenje eshte doredhene, sakrifikues, here pas here mund te ofendohen dhe ne keto raste duhet tu flasesh me te bute. Dine mire se si te sille nme nje femer. Jane teper te ndieshem.
Femrat e shenjes se Luanit urrejne genjeshtrat, unese jane te drejta dhe me qellime te mira u pelqen vetja. Miqesohen shpejt me kedo. U jane besnike miqve dhe sekreteve te tyre. Simpoliziojne prodhimtarine dhe burimin e jetes. Jane te njohura per shkak te mendjemadhesise por edhe te ndjenjes se te falurit.
Nje shprehje e pershtatshme per te lindurit e shenjes se Luanit do te ishte "Une dua (te kem)". Per arsye se duan te duken dhe te fitojne respekt tremben mos nuk mund tu pergjigjen pyetjeve te çastit, per ta duhet qe çdo gje te kete nje zgjidhje, nje pergjigje. U pelqen te jene ne qender te vemendjes, te njihen e te duhen nga te tjeret dhe ia arrijne qellimit me te foluren dhe veprimet e tyre. Kur e kuprojne qe ia kane arritur qellimit kerkojne edhe me tper rruge te tjera per te terhequr vemendjen. Kane aftise te marrin me mend karakterin e nejrezve te tjere dhe kjo i ndihmon ata. Nese kur merren me nje problem, nuk arrijne te gjejne zgjidhje, pikerisht ne ato momente arrijne te gjejne rrugedalje te tjera dhe i zgjedhin problemet me mjeshteri. Mund ti quash me fat nga kjo ane. Nuk ngurrojne te harxhojne parane, kohen dhe dijet e tyre per te dashurit e tyre pa pritur asgje si shperblim per kete. E ndiejne veten shume prane gjinise te kundert, dhe nese arrijne te ballancojne dashurine e tyre, impulset natyrale  mund te arrijne nje lidhje te pershtatshme. Nese nu ke arrijne kete do te dalin ne pah deshirat e tyre ne marredheniet dypaleshe dhe kjo do te jete shkak per prishjen e lidhjes ose te jetegjatesine e vogel te saj. U besojne shpejt te tjereve. Ne diskutime dhe dialoge nuk mund te durojne  dot qe te tjeren ta "dredhin muhabetin", ose te perserisini fjalet, bie ne sy te qenit te padurueshem, kokeforte emonocionimi  i tyre. Nese nuk keni te njejtat mendime me ta, kini kujdes, miqesia juaj nuk do te zgjase shume. Vetem nese kini te njejtat mendime me ta mund ti drejtoni ata. Mund te shtiren dhe te behen dramatike me lehtesi por nese shtiren gjate kjo gjendje mund te behet nje realitet per ta. Per ta eshte e rendesishme rehatia, nese e ndijne qe u prishet rehatia dhe e ndijne se jane nen presion mund te mos bejne si duhet punet qe u takojne por nese u besohet diçka perpiqen ta bejne ate sa me mire.
 
Mundohuni që të qëndroni sa më pranë familjes tuaj. Hëna dhe Urani janë në pozicion jo të favorshëm dhe do tu bëjnë nervoz, e më të çrregullt se zakonisht. Do të qartësoni një keqkuptim të vjetër.
 
 
VIRGJERESHA 23/08-22/09
Tiparet:
Megjithese ofendoheni shume shpejt si efekt i Merkurit ne shenjen tuaj, deshironi qe mendimet dhe problemet e nndryshme ti rregulloni duke i diskutuar e pa i hyre sherreve shkaterruese. Te lindurit e shenjes se Virgjereshes ashtu si Binjaket jane te prire per aktivitete mendore. Jeni te afte per te vene ne veprim arysen dhe te kuptoni mire fjalet qe degjoni ose lexoni, kjo ju ndihmon qe te mesoni shpejt. Keni nje thesar te medha dijesh por kete jo shumekush e di pasi jeni te mbyllur ne vetvete. Jeni serioze, te thjeshte e punetore, shqetesoheni me vogelsira qe shumekush nuk mund te veje re, nuk e humbni shume lehte kurajon.  E kaloni nje pjese te mire te kohes duke ndihmuar e duke u sherbyer te tjereve, jeni te kujdesshem dhe me pamje drejt se ardhmes. Ne krye te listave tuaja per te pasur kujdes mund te gjendet pastertia dhe shendeti. Mundoheni ti vleresoni gjerat duke u bazuar ne realitet dhe arsye, jeni aktiv e majft te levizshem por te ndrojtur. Ju pelqen arti, letersia dhe deshironi qe ne çdo gje te jeni te rregullt. Deshironi te fitoni nga ana materiale por nuk jeni shume te suksesshem. Nuk tregoni te vjeter, te lindurit e kesaj shenje jane nder me jetegjatet. Jeni tipa qe punoni dhe nuk ju ndihet fjala shume, teper te arsyeshem, nuk i lini punet ne doren e fatit por i hidhni hapat me mend e me kudjes. Keni aftesi per aktor ose per ndonje rol ne teatro. Nese doni diçka mund edhe te thyeni te tjeret per ta arritur ate. Jeni paksa nevrike, te kujdesshem per çdo gje, nuk eshte çudi te keni nje raft me ilaçe per semundje te ndryshme, i vini re shume edhe detajeve te vogla, ju pelqen ti analizoni gjerat. Jeni me fat ne dashuri, por jeta emocionale nuk eshte shume e rendesishem per ju, eshte thjesht diçka perfaqesore, zakonisht martohen vone. Arrinin kenaqesine tuaj ne nje shtepi te rehatshme ne ems te lluksit e konfortit. Femrat e shenjes se virgjereshes mund te preken shume shoejt nga ndonje veprim i gabuar i meshkujve, jo vetem bashkeshorteve te tyre por edeh ata qe ndodhen ne shoqerine ku jetoni keshtu qe ne prani te tyre duhet pasur kujdes kur flet, jane te suksesshem ne fushen profesionale, simbolizojne rregullin dhe punen. Per te lindurit e kesaj shenje puan eshte diçak shume e rendesishme ne jete,  veprojne me delikatese, dhe u pelqen qe vazhdimisht te grumbullojne dije. Nje shprehje  e pershtatshme per te lindurit e kesaj shenje do te ishte "Po studioj, po kerkoj". U pelqen ti kene nen kontroll gjerat qe perdorin. Kane nje veçanti: Ose vene çdo gje ne rregull ose e bejne lemsh çdo gje, nuk arrijne te gjene nje vije te mesme. Per ta miqesia eshte e rendesishme por nuk do te harxhonin kohen kot me nje njeri qe rri kot e qe nuk i pelqen puna. Jane njererz qe dine te thone Jo. Duhet te mesojne se jo te gjithe njerezit jane nejsoj, te jene objektiv si edhe te mos u bejne te tjereve ate qe nuk do tu pelqente tua benin atyre vete. Kane frike dhe shqetesohen shume nga semundjet. Si e thame edhe em  siper jane punetore por nese gjenden ne mes te rehatise dhe lluksit mund te behen tipa qe u pelqen rehati, dembele. Shpenzojne shume dhe e kane te veshtire te grumbullojne para. Ndikohen nga nejrezit qe dine te flasin bukur e te sillen diplomatike.
 Javë e mbarë për ata që do të kenë një ide apo një projekt për të realizuar. Duhet të jeni komunikues dhe bindës për të kthyer gjithshka në favorin tuaj. Alegria do të mbretërojë në dashuri.
 
 
PESHORJA23/09-23/10 
 
 
PESHORJA
- Karakteristikat që bashkojnë të lindurit e shenjës së Peshores.
Jashtëzakonisht të fortë përsa i përket sensit të drejtësisë dhe respektit ndaj kërkesave e të drejtave të tjetrit. Përdorin diplomacinë, taktin e mirësjelljen për të zbuluar përfeksionin tek të tjerët. Frika se mos gabojnë është një nga difektet karakteristike të kësaj shenje: çdo veprim i tyre është gjithmonë i kontrolluar nga një mendje “gjykatës i rreptë”, por edhe gjithmonë i gatshëm për të tjerët, sidomos me ata që ka pranë, por me kusht që hapësira e vet “e shenjtë” të respektohet.
Do të jenë të shumtë planetët që do t’i keni në pozicion të favorshëm: Plutoni dhe Neptuni për shembull do t’ju propozojnë raste të mira për të jetuar në mënyrë kreative. Saturni do t’ju mbajë nga larg nën vëzhgim deri në ditët e para të qershorit dhe vetëm në muajt në vazhdim do të zërë një pozicion të qëndrueshëm karshi jush. Jupiteri, nga ana tjetër, do të jetë në pozicion të favorshëm deri në fund të gushtit, më pas influenca e tij do të dobësohet. Urani do t’u bëjë shoqëri deri në muajin mars, periudhë në të cilën do të fillojë të spostohet drejt shenjës së Peshqve. Në pjesën e parë të vitit do të keni influencën më të mirë që do të dëshironit, me ndonjë ulje-ngritje të parëndësishme; janari do të jetë një muaj mjaft i këndshëm për fushën e dashurisë; shkurti do të shënojë kënaqësi të shumta në punë; marsi do të jetë i lodhshëm për punën, por argëtues për dashurinë. Ndërmjet prillit e majit kontaktet personale do të jenë herë të besueshme e të sigurta, herë mosbesuese e të pasigurta. Në qershor, përkundrazi, nuk do ta vrisni shumë mendjen, do të jeni në humor të mirë dhe konstruktiv, do të keni dëshirë të njihni fusha të reja kulturore, të udhëtoni, të njihni njerëz të rinj, dhe veçanërisht në dashuri do të bëni shumë plane që do të mund t’i realizoni. Pas kësaj periudhe do të mbërrijë Saturni i cili do sjellë në jetën tuaj një notë më serioze, duke evidentuar detyrime dhe përgjegjësi që do t’ju ngarkohen. Humori juaj i mirë do të vazhdojë deri në korrik, më pas do të zbehet ca për shkak të ndonjë problemi në familje, në punë e në dashuri. Dielli do të kthehet të shkëlqejë në gusht, por ndërmjet shtatorit e tetorit, Dielli, Venusi dhe Mërkuri do të kalojnë në shenjën tuaj, duke formuar kombinime të pakëndshme me Saturnin, gjë që mund të sjellë ndonjë ngatërresë në familje, në raportet me të tjerët e me partnerin tuaj. Kini kujdes me shpenzimet që do t’ju duhet të përballoni në fund të vitit, e mos e anashkaloni shëndetin. Nëntori do t’ju kthejë gjallërinë dhe jeta do të bëhet më e këndshme, ndërsa në dhjetor ndonjë e papritur mund t’ju shqetësojë e do t’ju duhet t’i bëni ballë pa u trembur.
- Dashuria
Viti do të fillojë favorizues për dashurinë, falë influencës harmonike që do të keni nga Venusi, nga Marsi, nga Jupiteri e nga Saturni. Pra, nuk do të keni probleme të veçanta për ta jetuar bukur historinë tuaj të dashurisë.
Ndonjë preokupim më shumë do të vihet re nga qershori, me Saturnin joharmonik në shenjë. Në ndonjë rrethanë do të ndiheni të lodhur së qëni në të njëjtën lartësi vale nga njeriu që doni .
Nga data 16 Shtator deri më 1 Tetor, Venusi do të jetë kalimthi në shenjën tuaj e do t’ju dhurojë ditë të ëmbla e sensuale.
- Shëndeti
I mirë shëndeti sidomos në pjesën e parë të vitit, falë influencave harmonike të planetëve të ndryshëm.
Nga qershori, me Saturnin në pozicion të vështirë, është e këshillueshme të mos lodheni së tepërmi, sidomos mendërisht.
Disa ndryshime konstruktive mund të sjellin të mira në shëndetin tuaj.
- Puna
Për punën tuaj duhet të kërkoni avantazhet maksimale që do t’i keni nga Saturni dhe Jupiteri gjatë tetë muajve të parë të vitit.
Në këtë periudhë do të arrini progrese të mëdha, pa shumë sforcim, duke patur mirënjohjen e bashkëpunëtorëve për meritat tuaja.
Përveç kësaj, falë qëndrueshmërisë suaj, mund të kaloni qetësisht edhe muajt e fundit të vitit. Saturni, në fakt, do të marrë një pozicion të vështirë e do t’ju vërë përpara provave të ndryshme.
- Paratë
Gjatë pjesë së parë të vitit nuk do të keni probleme të veçanta me paratë dhe sigurisht që ato nuk do t’ju mungojnë.
Jupiteri dhe Plutoni nuk do t’ju krijojnë shumë probleme përsa i përket sektorit financiar.
Nga qershori, me Saturnin në shenjë, parashikohet një periudhë mjaft e shpërndarë, sidomos përsa i përket shpenzimeve familjare.
 
 
AKREPI  24/10-21/11
 
Karakteristikat që bashkojnë të lindurit e shenjës së Akrepit.
Janë të vetëdijshëm se zotërojnë një cilësi të madhe, domethënë nuk dorëzohen dhe arrijnë t’i zgjidhin gjërat edhe kur pësojnë zhgënjime të mëdha. Ushtrojnë një lloj tërheqjeje tek njerëzit që i rrethojnë, falë inteligjencës së tyre të kthjellët e depërtuese. Janë shumë të rezervuar dhe nuk pranojnë kritika ose ndërhyrje në jetën e tyre private. Në punë kanë nevojë për stimuj të fortë që e bëjnë ta jetojë problemin (që duhet zgjidhur) si një sfidë e vazhdueshme. Kjo i lejon të nxjerrin në pah aftësitë me të cilat janë të pajisur.
Të reja pozitive në qiellin e këtij viti: Urani është duke e mbyllur aspektin e vet dominues në shenjë; ndërmjet marsit dhe shtatorit ky planet do të shfaqet në shenjën e Peshqve, duke premtuar raste të reja pozitive për progresin tuaj personal, këto premtime do të jenë mjaft të qarta në vijim të vitit. Edhe Saturni do të ndryshojë pozicion, deri në ditët e para të qershorit, duke formuar një trekëndësh pozitiv: kështu që do të fillojë për ju një fazë evolutive gjatë së cilës do të keni mundësi të gjeni një shpirt të shkëlqyer konstruktiv falë të cilit do të keni ndryshime të rëndësishme. Jupiteri, në fund të gushtit, nuk do të ndikojë më negativisht mbi ju, duke i lënë rrugën një fillimi të ri të mbarë në të gjitha fushat, por veçanërisht në planin ekonomik e profesional. Neptuni do të jetë planeti i vetëm i cili do të mbajë të pandryshueshëm pozicionin që ka zënë prej kohësh, duke bërë që të pësoni ndryshime të rëndësishme si në jetën tuaj të përditshme ashtu edhe në mënyrën tuaj të të jetuarit. Nga mesi i qershorit deri në mesin e dhjetorit mund të keni besim në influencën e Marsit i cili do t’u japë shumë energji dhe forcë. Influencat më pozitive do të jenë të përqëndruara në pjesën e dytë të vitit. Në janar ju këshillohet më shumë kujdes sepse mund të ketë ndryshime të papritura si për shëndetin, për situatën financiare apo edhe për dashurinë. Edhe në muajin maj deri në mesin e qershorit do të jetë mirë të bëni kujdes, ndërkohë që me ardhjen e verës qielli juaj do të fillojë të kthjellohet dhe korriku, në veçanti, do të jetë i mbarë për të bërë projekte në dashuri, për të programuar udhëtime, për të marrë iniciativa të reja në punë. Muajt në vazhdim do të jenë të shkëlqyer, me një formë të mirë fizike, energji të dukshme, përparësi në çdo rrethanë pa qenë nevoja të stresoheni. Ndërmjet gjysmës së tetorit dhe gjysmës së nëntorit do të jetoni periudhën më të rëndësishme të vitit, sepse Venusi dhe Mërkuri në shenjën tuaj, në pozitë të mirë me Marsin, Jupiterin e Saturnin, do t’ju dhurojnë emocione të forta në dashuri dhe të ardhura të kënaqshme në fushën financiare.
Dashuria
Viti 2003 do të jetë një vit pozitiv për sektorin sentimental. Pas 7 vjetësh Urani do të heqë dorë nga efekti i tij negativ që në ndonjë rrethanë mund t’ju ketë destabilizuar dhe do të marrë pozicion në një orbitë positive, duke sjellë kështu një erë të re ndryshimesh, sidomos për të lindurit e dhjetëditëshit të parë të shenjës.
Nga muaji qershor, aspekti harmonik që do të formojë Saturni do t’i japë siguri e stabilitet disa historive të reja sentimentale. Kush kërkon dashurinë, nga shtatori, mund të mbështetet në influencën e Jupiterit i cili do t’i rritë optimizmin të zhgënjyerve.
Nga 10 tetori deri në 2 nëntor, me Venusin në shenjë, ju presin ditët më pasionante të vitit.
Shëndeti>
Kini besim tek një vit të karakterizuar nga një formë e mirë fizike; energjitë nuk do t’ju mungojnë, sidomos në pjesën e dytë të vitit.
Pra, do të keni mundësinë të arrini maksimumin në çdo rrethanë pa u lodhur e stresuar shumë.
Puna
Sinjalet e para të përmirësimit në sektorin profesional do të vijnë në mars, kur Urani do të vendoset në një pozicion të favorshëm. Të reja dhe dëshirë për të ndryshuar punë ose aktivitet; këto do të jenë notat karakterizuese të disave prej jush.
Nga qershori, mund të keni besim në influencën e Saturnit i cili do t’ju japë stabilitet dhe këmbëngulje për të arritur objektivat që i keni vënë detyrë vetes.
Momenti më i mirë do të vijë në fund të gushtit, kur Jupiteri do të hyjë gëzueshëm në shenjë dhe do t’ju ndihmojë në sipërmarrjet e reja profesionale.
Paratë
Për financat tuaja duhet të keni pak durim.
Derisa Jupiteri të jetë në pozicion të vështirë, situata juaj financiare nuk do të jetë nga më të mirat.
Nga shtatori e në vazhdim, Jupiteri do të spostohet drejt shenjës së Virgjëreshës, duke ju bërë konkretë në investimet që mendoni të bëni.
 
 
SHIGJETARI 22/11-21/12
 
SHIGJETARI
- Karakteristikat që bashkojnë të lindurit e shenjës së Shigjetarit.
Natyrë e shoqërueshme, spontane e bujare (shumë të sigurtë në vete) nuk kanë frikë të marrin iniciativa ambicioze. Besojnë në idealet e tyre dhe janë koherentë, duke e mbajtur ambientin që i rrethon të gjallëruar dhe humanisht pozitiv. Optimistë nga natyra, arrijnë të mbajnë të qëndrueshëm situatat kolektive duke i përballuar me ndershmëri e diplomaci. Në punë janë gjithmonë “në vijën e parë”, përherë dinamikë, të gatshëm të shfrytëzojnë suksesin për të arritur pozicione prestigjioze, të cilat i synojnë.
Shenja juaj do të jetë e interesuar nga lëvizjet e ndryshme planetare, përjashtim bën planeti Pluton, i cili tranzit në shenjën tuaj do t’i interesojë vetëm të lindurve nga data 9 deri në 13 dhjetor, ndërsa Neptuni, akoma në kënd me shenjën tuaj, do ta mbajë të hapur mendjen tuaj ndaj ideve e projekteve të reja. Të shohim pra se ç’do të ndryshojë. Urani, ndërmjet marsit e shtatorit do t’ju rrijë pranë, sidomos nëse keni lindur në dhjetëditëshin e tretë. Jupiteri, përkundrazi do të jetë shumë bujar deri në fund të gushtit, vetëm në periudhën në vazhdim do të spostohet në një pozicion më pak të drejtëpërdrejtë me ju. Pra, fati do të jetë me ju në pjesën e parë të vitit. Janari dhe shkurti do të jenë muajt më intensivë e të pasur me të reja, me Venusin e Marsin në shenjë, që do t’i bashkohen Plutonit e do të formojnë lidhje harmonike me Jupiterin, Uranin e Neptunin. Evenimentet më të rëndësishme do të jenë pikërisht në këtë periudhë e të gjithë do të ndihen të gëzuar, qoftë për sferën afektive ashtu edhe për atë praktike, sidomos për të lindurit e mesit të dhjetorit. Gjysma e dytë e vitit do të jetë e karakterizuar nga një klimë e trazuar, për faj të Marsit që, nga mesi i qershorit deri në mes të dhjetorit do të ndihet jo harmonik në shenjë. Ruani kontrollin e reagimeve tuaja, pa e lëshuar veten që t’ju rrëmbejë puna. Kujdes edhe shëndetin, evitoni pakujdesitë e çdo lloji. Në gjysmën e dytë të qershorit do të ketë të reja të paparashikuara për të lindurt e nëntorit, por vera do të ofrojë raste të mira për të lindurit e dhjetorit. Në nëntor do të jetë një klimë mjaft e shqetësuar, me tensione, ndryshime në jetën afektive dhe në fushën e miqësisë. Duhet të bëni kujdes gjatë udhëtimeve apo nëse praktikoni sport ose ndonjë aktivitet me rrezik.
- Dashuria
Përsa i përket sektorit sentimental do të jetë gjysma e parë e vitit ajo që do të jetë më e favorshmja e më e mbara.
Viti hapet më Hënën në shenjën tuaj e cila është sigurisht një planet shumë i mirë. Në janar e në shkurt do të përjetoni situata të mrekullueshme, falë Venusit e Marsit në shenjë, të cilët do t’i bashkohen Plutonit. Do të jetë pra një periudhë me të vërtetë e lumtur për dashurinë. Gjysmën e dytë e vitit, me Marsin në aspekt negativ, mund të tregoheni më të ndjeshëm ndaj rutinës së përditshme. Përveç të tjerave, ndonjë ndodhi e paparashikuar mund të ndryshojë projektet tuaja.
- Shëndeti
Forma psikofizike do të jetë mjaft e mirë në pjesën e parë e vitit.
Në pjesë e dytë, me Marsin e Jupiterin negativë, duhet të jeni më të kujdesshëm.
Përpiquni pra, të evitoni stresin, sportet e rrezikshëm dhe të ngrënit e tepërt.
- Puna
Falë mbështetjes së shumë yjeve në favorin tuaj, sektori profesional do të jetë mjaft i favorshëm, sidomos në pjesën e parë të vitit, kur Jupiteri në aspekt harmonik do t’ju garantojë sukses e fat.
Në pjesën e dytë të vitit duhet të jeni më të preokupuar në punën tuaj e të vlerësoni mirë çdo iniciativë përpara se të merrni një hap.
Nëse ju dalin përpara aktivitete të rrezikshme, veproni me shumë kujdes dhe mos jini impulsivë.
- Paratë
Pjesa e parë e vitit do të jetë mjaft pozitive për sektorin tuaj financiar; përfitoni që të vini ndonjë para mënjanë për t’i pasur në muajt në vazhdim.
Marsi e Jupiteri ju këshillojnë të tregoheni të kujdesshëm në çështjet ligjore dhe të respektoni impenjimet fiskale.
 
 
BRICJAPI 22/12-19/01
BRICJAPI
- Karakteristikat që bashkojnë të lindurit e shenjës së Bricjapit.
Guximi e besimi në ato që bëjnë, i lejojnë atyre të kapërcejnë çdo pengesë që paraqitet në rrugën që ata përshkojnë. I përballojnë situatat me një logjikë të ftohtë dhe llogari të bëra mirë; nuk e vënë kurrë në rrezik sigurinë me zgjedhje të nxituara ose impulsive. Janë të brishtë emocionalisht edhe pse në dukje mund të duken të ftohtë. Mbrohen gjithmonë duke u nisur nga logjika e arsyetimi. Stabiliteti ekonomik është një platformë për t’u ndier të sigurtë e për të bërë llogaritë për strategjitë në të ardhmen. Dëshirojnë të punojnë në mënyrë autonome, pa u mbështetur në ndihmën e askujt dhe janë gjykatës të rreptë edhe të vetvetes. Nuk e pranojnë debulesën, parregullsinë, papërgjegjshmërinë dhe budallallëkun.
Planetët nuk do ta ndryshojnë pozicionin e tyre, përveç Uranit, i cili ndërmjet muajve mars e shtator do të shfaqet në shenjën e Peshqve, harmonik në shenjën tuaj, duke u larguar nga Ujori. Nëse keni lindur në dhjetor, një rilindje në të gjitha aspektet parashikohet për ju në një të ardhme të afërt. Të rejat më të rëndësishme do t’i sjellë Saturni dhe Jupiteri; Saturni në ditët e para të qershorit do të hyjë në shenjën e Gaforres, përkundrejt shenjës tuaj, dhe kjo gjë do të sjellë për ju një fazë mjaft impenjative, sepse do t’ju duhet të analizoni në thellësi gjithçka keni bërë deri në këtë moment. Keni nevojë për një përkujdesje dhe forcë shpirtërore të madhe, sepse provat që do t’ju vërë përpara Saturni janë gjithmonë të vështira; duhet të keni ndershmërinë dhe forcën për të pranuar se çfarë jeni në gjendje të përballoni dhe çfarë jo. Nga fundi i gushtit do t’ju afrohet Jupiteri, i cili do të formojë një trekëndësh të bukur, dhe gjithçka do të jetë më në fund në favorin tuaj; do të keni progrese të reja, aprovime dhe sukses, megjithë punën e madhe që duhet të bëni për t’i arritur. Këto do të jenë më të ndjeshme për të lindurit e dhjetëditëshit të parë e të dytë. Ndërmjet muajve shkurt dhe prill kalimi i Mërkurit, Venusit e Marsit në shenjë do ta gjallërojnë jetën tuaj, duke i bërë këta muaj më të gjallët e vitit. Kjo do të jetë periudha e duhur gjatë së cilës do të do të bëni projekte për sferën e dashurisë dhe për jetën tuaj të përditshme. Nga mesi i qershorit deri në mes të dhjetorit, Marsi në shenjën e Peshqve do t’ju ndihmojë t’i kaloni me lehtësi vështirësitë e nxjerra nga Saturni. Përveç kësaj, do të ndjeni se keni gadishmërinë e duhur për të përfituar nga rastet me fat që ju propozon Jupiteri. Nga fundi i gushtit deri në mesin e shtatorit do të jetë periudha më interesante e verës, shumë me fat në projektet dashurore. Korriku, përkundrazi mund të jetë më pak i këndshëm sepse si humori, si forma fizike do të jenë të kushtëzuara nga ndodhi të papëlqyeshme. Në dhjetor, Venusi në shenjën tuaj do të formojë një trekëndësh me Jupiterin dhe Mërkurin, por do të jenë në opozitë me Saturnin: në dashuri kjo periudhë do të jetë mëse impenjative, sidomos nëse keni lindur në dhjetëditëshin e dytë, prandaj kini kujdes sepse edhe sektori financiar dhe ai praktik në përgjithësi, do të kërkojnë impenjim të madh nga ana juaj. Nëse keni lindur në dhjetëditëshin e dytë, përkudrazi, do t’ju paraqiten raste të shkëlqyera për të realizuar dhe kënaqur dëshirat tuaja, si në fushën e dashurisë ashtu edhe në atë praktike.
 

- Dashuria
Viti 2003 rezervon surpriza për sektorin afektiv.
Në shkurt dhe në mars, me Venusin e më pas Marsin në shenjë, do t’i kushtoni dashurisë shumë nga mendimet tuaja. Më pas, kalimi i Uranit në shenjën e Peshqve, nga marsi në shtator, do t’i sjellë të lindurve të dhjetorit dëshirën për ndryshime pozitive. Në vazhdim, do të jetë Saturni që do të sjellë shumë të reja në qershor. Do të hapet për ju një fazë impenjuese: në fakt duhet të përballoni disa prova të vështira. Do t’ju kërkohet një qëndrim i matur dhe i pjekur: duhet të vlerësoni mirë situatën tuaj dhe të kërkoni madje disa relacione që kufizojnë shprehjen tuaj.
Megjithatë kini besim: në fund të gushtit Jupiteri do të qëndrojë në një pozicion të favorshëm për ju, kështu që mund të kaloni një periudhë të qetë.
- Shëndeti
Forma juaj do të jetë mjaft e mirë, megjithëse do t’ju duhet të përballoni qëndrimin negativ të Saturnit, i cili në disa raste mund t’ju bëjë të ndiheni të dekurajuar e madje edhe të shfrytëzuar.
Në çfarëdolloj rasti ju duhet të kini besim në energjitë e Marsit (nga qershori në dhjetor) dhe në influencën e mirë të Jupiterit.
Zgjidhni muajin shkurt për të bërë ndonjë trajtim bukurie.
- Puna
Pjesa e parë e vitit do të rrjedhë mjaft e qetë. Janari do të jetë një periudhë shumë e mirë për studimet dhe aktivitetet e karakterit komercial, falë kalimit të Mërkurit në shenjë.
Në muajin mars, Marsi do t’ju furnizojë me energjitë e duhura për të çuar përpara me këmbëngulje projektet tuaja.
Nga muaji qershor, Saturni, ylli juaj drejtues, do të vendoset në një pozicion të vështirë, kështu që do të kërkojë nga ana juaj impenjim më të madhe se zakonisht.
Mos u dëshpëroni, Marsi e më pas Jupiteri (në shtator) do të jenë në favorin tuaj dhe do t’jua bëjnë më të lehtë kapërcimin e vështirësive të nxjerra nga Saturni. Pra, kini besim tek përparimet dhe progreset që nuk do të mungojnë.
- Paratë
Bilanci në fund të vitit do të jetë pozitiv; megjithatë nuk do të jetë gjithmonë e lehtë.
Viti do të fillojë në favorin tuaj, me Mërkurin në shenjë që do t’ju ndihmojë në zhgjidhjen e shumë punëve.
Katër muajt e fundit të vitit do të keni mundësi të rrisni të ardhurat dhe të vlerësoni shpenzimet. Por, kujdes me investimet në të mirat materiale
 
 
UJORI 20/01-18/02
 
UJORI
- Karakteristikat që bashkojnë të lindurit e shenjës së Ujorit.
Janë gjenialë në çdo fushë; e shohin krijimtarinë e tyre me aq përpikmëri sa të tjerëve u duken të të paarritshëm. Përgjithësisht duan të rrinë vetëm, i respektojnë të drejtat dhe detyrat e miqësisë, megjithatë preferojnë të jenë të rezervuar. Ndjekin idealet fisnike dhe janë të gatshmën të shpëtojnë botën. Gratë: në dashuri duan të jenë vigjilente në gjithçka që i rrethon; nuk i shpëton asgjë nga sjellja e qëndrimi i njeriut që kanë pranë.
Nëse keni lindur në dhjetëditëshin e dytë, duhet të dini që Neptuni do të fillojë të interesohet për ju, duke favorizuar ndryshime të thella brenda jush, por kini kujdes e mos flutoroni pas ëndrrave e projekteve utopike. Urani do ta lërë shenjën tuaj dhe ndërmjet marsit e shtatorit do të hyjë në shenjën e Peshqve; pra është në fazën e përfundimit të një periudhe të gjatë që ju ka sjellë jo pak surpriza e që, këto shtatë vitet e fundit, ka shënuar mjaft ndryshime të rëndësishme në jetën tuaj. Plutoni do të qëndrojë pingul mbi shenjë edhe për shumë kohë, ndërsa Saturni do të jetë i pranishëm deri në ditët e para të qershorit. Këta dy planetë do të stimulojnë tek ju kreativitetin dhe durimin e nevojshëm për t’i kthyer idealet tuaja në realitet, dhe kjo do të jetë e vërtetë veçanërisht për të lindurit e shkurtit. Jupiteri, ende në kontrast me ju deri në fund të gushtit, do të vendoset më pas në pozicion neutral; kjo do të thotë që në tetë muajt e parë të vitit ambiciet tuaja mund të bllokohen për shkak të ndërhyrjeve nga jashtë të kontrollit tuaj apo nga persona të tretë. Duke patur parasysh këtë, jini të kujdesshëm për 15 ditët e para të janarit, por sidomos në maj, kur marsi në shenjë kundër Jupiterit, bashkohet me Neptunin dhe mund t’ju shtyjë të rrezikoni më shumë seç duhet. Pranvera do të jetë jo e favorshme përsa i përket kontakteve sociale, studimit, udhëtimeve, pra duhet të jeni maksimalisht vigjilentë në çështjet ligjore e fiskale, sidomos nga prilli deri në mes të qershorit. Në vazhdim gjërat do të fillojnë të rrjedhin më natyrshëm dhe në mënyrë më të këndshme, në dashuri, në lidhje shoqërore, miqësore dhe familjare, sidomos periudha nga mesi i qershorit deri në ditët e para të korrikut do të jetë mjaft e bukur dhe e këndshme. Nëse keni lindur në dhjetëditëshin e tretë, gushti do t’ju gjejë duke tentuar aventura e pasione të shumta. Me mbarimin e verës do t’i ktheheni përsëri interesave tuaja, pa i hapur vetes telashe të kota. Por periudha më e mirë për ju do të jetë nga fundi i shtatorit deri në mesin e tetorit. Javën e fundit e dhjetorit, Venusi në shenjë do t’ua bëjë të gëzueshme periudhën festive. Në datën 30 dhjetor Urani do të dalë përfundimisht nga shenja juaj, kështu që mund të bëni një bilanc të ndryshimeve që ky planet ka sjellë këtë vit për ju, e sigurisht do t’i jeni mirënjohës.
- Dashuria
Viti 2003 do të jetë një vit mjaft i qetë për sektorin sentimental: Urani do ta lërë shenjën tuaj për afro gjashtë muaj e nuk do t’ju dhurojë më skena ekzaltuese.
Gjatë muajit mars mund të kini besim në kalimin e Venusit në shenjë që do t’ju dhurojë ditë të mrekullueshme për të rinovuar dashurinë tuaj.
Midis muajve prill e qershor, aspektet negative të Mërkurit dhe Venusit mund t’ju shkaktojnë probleme të vogla në raportin në çift. Kush është vetëm, nuk do të ndihet i gatshëm për takime e miqësi të reja.
Midis shtatorit dhe nëntorit, Venusi do të vendoset përsëri në një pozicion harmonik dhe do të keni rast të shprehni më së miri natyrën tuaj, të lirshëm ndaj ndonjë kushtëzimi që vjen nga ambjenti që ju rrethon.
- Shëndeti
Shëndeti juaj do të jetë mjaft i mirë: Saturni, i favorshëm deri në 4 qershor, do t’ju vendosë në punë për të riparuar ndonjë sëmundje dimërore a pranverore.
Përpiquni të evitoni, të paktën për tetë muajt e parë të vitit, të gjitha keqkuptimet, sidomos në fushën seksuale dhe në tryezë.
Një dietë e lehtë dhe një higjenë e rreptë seksuale do të jenë të rëndësishme për ju. Në periudhën e verës, kërkoni të pushoni sa më gjatë.
- Puna
Përsa i përket situatës tuaj profesionale do të jeni të detyruar të bashkëjetoni akoma me Jupiterin, deri në fund të gushtit, i cili do t’i vërë pak fre ambicies tuaj.
Duhet të mbani një qëndrim të kujdesshëm në muajin maj, kur Marsi në shenjën tuaj, në kundërshtim me Jupiterin dhe në krahë të Neptunit, mund t’ju bëjë pak si shumë impulsivë, kështu që duhet të keni kujdes të mos rrezikoni më shumë se zakonisht.
Përveç kësaj, nga prilli deri në mesin e qershorit, me Mërkurin në aspekt të vështirë, nuk do të jeni të predispozuar për kontakte sociale ose për studime: nuk do të jeni shumë të përqëndruar.
- Paratë
Do të jetë një vit i paqëndrueshëm për financat tuaja: ka shumë mundësi që shpenzimet t’i kalojnë të ardhurat.
Në pjesën e parë të vitit, me Saturnin në pozicion pozitiv me shenjën tuaj, do të keni mundësi të konsolidoni disa investime.
 
PESHQIT 19/02-20/03
 
PESHQIT
- Karakteristikat që bashkojnë të lindurit e shenjës së Peshqve.
Evidente është inteligjenca e dallueshme dhe e përshtatshme me çdolloj situate, gjë që i lejon t’i përballojnë me lehtësi çdo vështirësi që u del në jetë. Bujarë, të disponueshëm e të ndjeshëm në lidhje me të tjerët, por jo gjithmonë i besojnë këshillat që ata vetë ua japin të tjerëve. Tepër të ndjeshëm dhe tepër emotivë arrijnë të kombinohen mirë me të lindurit e shenjës së Virgjëreshës, Bricjapit dhe Demit. Femrat e kësaj shenje shprehin një sens të mirë të ritmit e muzikalitetit.
Ky do të jetë për ju një vit me plot të reja. Urani është duke e lënë shenjën e Akuariumit dhe nga mesi i marsit deri në mesin e shtatorit do të bëjë një parakalim të shpejtë, duke ju mbështetur në çdo moment. Urani, për të lindurit e shkurtit, do të mund t’ju ndryshojë jetën. Të lindurit e dhjetëditëshit të tretë e dinë se do të kenë një fillimviti mëse impenjativ, për shkak të pozicionit të Saturnit, por që duke filluar nga ditët e para të qershorit gjërat do të përmirësohen ndjeshëm, sepse Saturni do të formojë një trekëndësh të bukur. Të lindurve të shkurtit dhe atyre të ditëve të para të marsit, Saturni do t’i ofrojë mbështetje dhe këshilla, gjëra të cilat do të kenë me të vërtetë nevojë. Marsi, nga ana e tij, do t’ju mbështesë nga mesi i qershorit deri në mesin e dhjetorit, duke ju pajisur me një energji të madhe dhe me një dëshirë të madhe për të vepruar, por megjithatë ju duhet të jeni të reflektueshëm në maksimum. Ju, që keni lindur në shkurt kini parasysh që: Marsi në shenjën e Peshqve në pjesën e dytë të qershorit, do të bashkohet me Uranin, në kënd do të ketë edhe Saturnin, dhe kjo do të jetë periudha më e mirë për të realizuar qëllime të rëndësishme, ndërsa në korrik Marsi dhe Urani do të formojnë një trekëndësh me Venusin, duke vënë në plan të parë dashurinë, duke organizuar takime ose edhe ndonjë “goditje rrufeje”. Edhe një kombinim tjetër do të formohet në muajin gusht, ndërmjet Marsit e Saturnit, kombinim që do të përsëritet edhe në muajin nëntor, dhe kjo do të mbajë lart shanset tuaja, imazhin tuaj profesional, objektivat tuaja. Jupiteri në fund të gushtit do të vendoset kundër Uranit, ndërsa në shtator e nëntor, kundër Marsit. Kjo do të thotë që këto periudha do të jenë mjaft të shpërndara dhe të lodhshme, prandaj kujdes. Kuadrati që do të formohet në nëntor, me Marsin, Plutonin, Venusin dhe Mërkurin, do të influencojë si në jetën praktike ashtu edhe në atë sentimentale. Për këtë, duhet të tregoheni të kujdesshëm në shpenzime dhe në dashuri, nëse nuk doni të keni komplikime. Viti 2003 do të mbyllet për ju me një ngjarje të rëndësishme: Urani do të hyjë përfundimisht në shenjën tuaj më 30 dhjetor, duke ju premtuar që surprizat më të mëdha duhen pritur edhe pak.
- Dashuria
Shumë të reja do të ketë për ju këtë vit.
Duke u nisur nga ditët e para të Marsit, Urani do të hyjë në shenjë, duke ndikuar në jetën sentimentale të të lindurve të shkurtit, dhe do të qëndrojë deri në shtator.
Në muajin prill, me Venusin në shenjë, dashuria do të marrë një rol të dorës së parë, ku nuk do të mungojnë takimet e rëndësishme dhe dashuritë me shikim të parë.
Në qershor, Saturni do të spostohet në një aspekt harmonioz, duke i dhënë stabilitet disa historive dhe në të njëjtën kohë Marsi në shenjë do t’ju bëjë të ndjeheni mjaft dinamikë.
- Shëndeti
Pjesa e parë e vitit do të rrjedhë mjaft qetësisht.
Në pjesën e dytë, Marsi në shenjë për një periudhë të gjatë do t’ju bëjë të ndjeheni të mërzitur e pak të stresuar; duhet të praktikoni ndonjë lloj sporti për të rigjallëruar energjitë tuaja e për të mbajtur trupin në formë.
Në muajin shtator përkundrazi, duhet të tregoni mjaft kujdes për shëndetin tuaj: përpiquni të ndiqni një dietë me ushqime të shëndetshme.
- Puna
Viti 2003 do të jetë për ju një vit me të vërtetë shpërthyes.
Urani do të spostohet në shenjën tuaj duke filluar nga marsi e deri në shtator, ndërsa Marsi do të qëndrojë në shenjë për një periudhë relativisht të gjatë, konkretisht nga 18 qershori deri në 16 dhjetor, duke ju bërë të ndiheni mjaft të gjallë.
Do të keni pra mundësinë e rinovimit në punën tuaj, duke arritur rezulatet të larta.
Përveç kësaj, duhet të përpiqeni të mos tregoheni të paduruar dhe impulsivë, përndryshe rrezikoni të përmbysni gjithçka.
Saturni e Plutoni, së bashku në pjesën e parë të vitit, nuk do të tregohen shumë bujarë me ju, kështu që ka mundësi të kërkoni të ndërroni punë, të stimuluar edhe nga influenca e Uranit.
- Paratë
Ky nuk do të jetë një vit shumë i qëndrueshëm nga ana financiare.
Planetë të shumtë do të sjellin në shenjën tuaj shumë dinamizëm. Në çdo rast Venusi, planeti që ju sjell fat, do t’i shtojë dhuratat për ju duke filluar nga data 28 mars deri në 21 prill dhe do t’ju ofrojë mundësinë për të përfituar nga situata financiare të favorshme.
Kujdes duhet të keni në pjesën e dytë të vitit, kur Jupiteri, kundër shenjës tuaj, mund të kursehet në mbështetjen ndaj jush.
The last comments on this page:
Comment posted by Gayle, 07/07/2020 at 9:18pm (UTC):
chloroquine purchase online

Comment posted by Robillard, 07/08/2020 at 10:26am (UTC):
generic tylenol names

Comment posted by Macadam, 07/08/2020 at 6:23pm (UTC):
herbal supplement for erectile dysfunction

Comment posted by Pittman, 07/08/2020 at 8:09pm (UTC):
proventil inhaler for sale

Comment posted by Smithson, 07/16/2020 at 10:46pm (UTC):
generic viagra 100mg

Comment posted by Bello, 07/18/2020 at 11:39am (UTC):
where can i buy cialis without a prescription

Comment posted by Cook, 07/18/2020 at 4:33pm (UTC):
buy ldn in usa

Comment posted by Phares, 07/20/2020 at 8:47pm (UTC):
for mens generic viagra judpharmacy

Comment posted by Papathanasopoulos, 07/23/2020 at 3:06am (UTC):
best price viagra and cialis usa pharmacy

Comment posted by Havelock, 07/23/2020 at 9:50pm (UTC):
canadian viagra and healthcare

Comment posted by Gabel, 07/27/2020 at 3:13am (UTC):
tylenol capsules 500mg

Comment posted by Trommler, 07/30/2020 at 3:08pm (UTC):
prednisone 5 mg from mexico

Comment posted by Brandenburg, 07/31/2020 at 12:02pm (UTC):
tadalafil 20mg lowest price

Comment posted by Castellanos, 08/03/2020 at 8:29am (UTC):
where to buy hydroxychloroquine

Comment posted by Edge, 08/03/2020 at 8:33pm (UTC):
can i get hydroxychloroquine from my doctor

Comment posted by Marie, 08/05/2020 at 11:00am (UTC):
bimatoprost ophthalmic solution 0 03 %

Comment posted by Burney, 08/09/2020 at 5:36am (UTC):
dog meds prednisone

Comment posted by Hudgins, 08/12/2020 at 12:05pm (UTC):
hydroxychloroquine covid

Comment posted by Amos, 08/17/2020 at 11:28am (UTC):
cephalexin without a doctor prescription

Comment posted by Lockie, 08/18/2020 at 12:06am (UTC):
coupons for albuterol for nebulizer

Comment posted by Brien, 08/20/2020 at 5:46pm (UTC):
buy cialis

Comment posted by Sawyer, 08/21/2020 at 11:20pm (UTC):
albuterol sulfate for sale

Comment posted by Serle, 08/22/2020 at 6:43pm (UTC):
dosage for ventolin hfa

Comment posted by Waterhouse, 09/03/2020 at 2:24am (UTC):
viagra without doctor prescription

Comment posted by Knopf, 09/14/2020 at 7:41pm (UTC):
generic viagra by mail

Comment posted by Todd, 09/23/2020 at 10:09am (UTC):
viagra prescription

Comment posted by Hepler, 10/22/2020 at 3:35am (UTC):
https://amoxycillin1st.com

Comment posted by Dibdin, 10/22/2020 at 11:46pm (UTC):
amoxycillin1st.com

Comment posted by Tqktyn, 05/05/2022 at 10:50pm (UTC):
sildenafil 100mg tablet - <a href="https://bestusasild.com/">sildenafil brand</a> order viagra 50mg without prescription

Comment posted by Riwead, 05/07/2022 at 9:28am (UTC):
buy prednisolone 20mg online - <a href="https://cialisxb.store/">cialis online buy</a> cialis tadalafil 10mg

Comment posted by Pbyoys, 05/09/2022 at 7:44pm (UTC):
clavulanate without prescription - <a href="https://gaugmentin.store/">buy augmentin 1000mg for sale</a> tadalafil sale

Comment posted by Mekosb, 05/12/2022 at 9:21am (UTC):
generic sulfamethoxazole - <a href="https://xviagrpill.today/">sildenafil pills</a> viagra pill

Comment posted by Gzalvg, 05/14/2022 at 3:42pm (UTC):
order cephalexin 250mg online - <a href="https://xerythromycin.store/">generic erythromycin 250mg</a> erythromycin 250mg drug

Comment posted by Rzuhsd, 05/18/2022 at 10:45am (UTC):
order rhinocort pill - <a href="https://xbudesonide.quest/">budesonide spray</a> purchase disulfiram online cheap

Comment posted by Ccucbf, 05/19/2022 at 10:21pm (UTC):
order generic ceftin 500mg - <a href="https://cefuroximex.store/">cefuroxime 250mg drug</a> tadalafil brand

Comment posted by Ssgwbc, 05/23/2022 at 8:52am (UTC):
order amoxil 1000mg - <a href="https://levitragn.store/">order levitra sale</a> levitra ca

Comment posted by Fpdlwm, 05/29/2022 at 3:00pm (UTC):
purchase deltasone without prescription - <a href="https://edpill.store/">ed pills for sale</a> order accutane 10mg generic

Comment posted by Rqfqto, 05/31/2022 at 12:03am (UTC):
cheap amoxicillin pill - <a href="https://azithromycpl.com/">purchase zithromax pill</a> order sildenafil 50mg for sale

Comment posted by Rcvjvf, 06/03/2022 at 3:25am (UTC):
furosemide online - <a href="https://ivermecptin.com/">ivermectin dosage</a> ivermectin 6mg online

Comment posted by Clrlbd, 06/04/2022 at 6:51pm (UTC):
buy hydroxychloroquine generic - <a href="https://chloroquins.com/">order generic chloroquine 250mg</a> buy baricitinib 4mg without prescription

Comment posted by Upquqk, 06/06/2022 at 8:36am (UTC):
order metformin 500mg sale - <a href="https://amlodipine.store/">buy norvasc 5mg for sale</a> buy amlodipine 5mg generic

Comment posted by Ymknop, 06/07/2022 at 10:13pm (UTC):
lisinopril pill - <a href="https://hydlisinopr.com/">lisinopril for sale online</a> tenormin 100mg uk

Comment posted by Macgpw, 06/11/2022 at 1:25am (UTC):
order albuterol generic - <a href="https://essayslw.com/">paper writing online</a> dapoxetine 90mg drug

Comment posted by Ofzbru, 06/12/2022 at 12:51pm (UTC):
levothyroxine usa - <a href="https://desloratadi.store/">buy generic clarinex 5mg</a> buy plaquenil online

Comment posted by Tbvpoo, 06/14/2022 at 12:40am (UTC):
tadalafil online buy - <a href="https://edtadalsfil.com/">generic cialis 5mg</a> buy viagra for sale

Comment posted by Rsbanb, 06/19/2022 at 12:54am (UTC):
cheap cenforce 50mg - <a href="https://xrosuvastatin.com/">rosuvastatin 10mg ca</a> order motilium

Comment posted by Eldkef, 06/21/2022 at 10:09pm (UTC):
order modafinil 200mg generic - <a href="https://rpmodafinil.com/">provigil 100mg uk</a> order rhinocort generic

Comment posted by Fvnyvd, 06/23/2022 at 3:19pm (UTC):
order isotretinoin - <a href="https://risotretinoin.com/">buy isotretinoin 40mg</a> tetracycline online buy

Comment posted by Zlzoou, 06/25/2022 at 8:17am (UTC):
cyclobenzaprine 15mg uk - <a href="https://rketorolac.com/">toradol price</a> inderal 10mg uk

Comment posted by Zjajfa, 06/27/2022 at 1:54am (UTC):
clopidogrel 150mg over the counter - <a href="https://twarfarin.com/">purchase coumadin</a> buy reglan 20mg genericAdd comment to this page:
Your Name:
Your message:

 
  (58)visits  
 
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free